BLOG

Obrazek wyróżniający Budowa ślimaczarni na Fermie „Mokry Dwór”
B

29 grudnia 2016 Budowa ślimaczarni na Fermie „Mokry Dwór”

Zgodnie z obietnicą wklejam kilka pierwsze zdjęcia z budowy naszej nowej ślimaczarni.

fundament

Cały budynek będzie miał 500m2. W środku zaprojektowaliśmy sporą halę reprodukcyjną, osobną inkubatornię, pomieszczenia do przygotowania ziemi i wyjmowania jajeczek, pomieszczenia socjalne oraz dwie chłodnie.  Dwie chłodnie to celowy zabieg. Mamy dwa pomieszczenia działające na jednym agregacie. W okresie przechowywania samych reproduktorów, kiedy nie potrzeba dużej powierzchni chłodniczej, będzie włączona tylko jedna, mniejsza chłodnia. Natomiast w okresach bezpośrednio po zbiorach, uruchamiane będą obie chłodnie przy wykorzystaniu tego samego agregatu chłodniczego.

budowa ślimaków

Jak założyć własną Hodowlę Ślimaka?

Komentarze:

Dzień dobry.
Mam pytanie:
1) Jakie są orientacyjne koszty inwestycji?
2) Jaki jest plan wyhodowania ślimaków na jeden sezon?
3) Na jakiej formie prawnej macie państwo działalność? Jak wygląda sprawa podatków? Składek pracowników? Księgowości?
Dziękuje za każdą informację

(16 listopada 2017)

Kacper

  Witam
  1) Koszty inwestycji zależą od zakładanej wielkości hodowli i posiadanej (lub nie) infrastruktury, dlatego nie mogę dokładnie podać wartości. Jedna osoba będzie musiała kupić ziemię i postawić budynek, a inna dostosuje to, co już ma i w obu przypadkach koszty będą zupełnie nieporównywalne. Mogę ewentualnie podpowiedzieć, że koszty typowo hodowlane (bez inwestycji, którą mamy w pierwszym roku) wynoszą około 4-4,50 zł na kilogram wyhodowanego ślimaka, co daje nam opłacalność hodowli ślimaków ponad 100%.
  2) Plan zależy od nas, czyli od zakładanej wielkości hodowli, co wiąże się z odpowiednią ilością stada matecznego. Innymi słowy, jeśli planujemy wyhodować 10 ton i kupujemy reproduktora lub oseski na tą ilość, to tyle uzyskujemy.
  3) Większość hodowców jest rolnikami. Wówczas podatku dochodowego od ślimaków nie płacimy, a pracownicy są zatrudniani na zasadach ogólnych.
  Pozdrawiam
  Ewa

  (17 listopada 2017)

  admin

Witam

Mam kilka pytań:
1. Jak wygląda sprawa pozwoleń na budowę szklarni lub budynku jeżeli nie jestem rolnikiem?
2. Czy trzeba mieć zgodę od sąsiada ? Gdzie szukać skupów ?
3. Jaką mam pewność że wyhodowane 10 ton się sprzeda ?
4. Co jeżeli się nie sprzeda ?
5. Czy dostawa do skupu jest w moim zakresie czy też skup może wysłać swój transport po odbiór?
6. Czy taką hodowle można ubezpieczyć na wypadek niesprzyjających warunków pogodowych np. przejdzie nawałnica i wszystkie ślimaki zmiecie z pola ?
7. Czy polecacie państwo jakąś dobrą literaturę na temat hodowli ?
8. Czy mogą państwo nagrać cały kurs szkoleniowy na i sprzedawać online?

(24 czerwca 2018)

Łukasz

  Witam
  Szklarnia nie wymaga pozwolenia na budowę, natomiast budynek już tak. Nie potrzebuje Pan zgody sąsiada do rozpoczęcia hodowli, natomiast gwarancję skupu daje nasza ferma. Jeśli będzie Pan zainteresowany współpracą, to zapraszam na szkolenie, którego uzupełnieniem jest prowadzony przez nas blog. Niestety nie ma dostępnej literatury, którą moglibyśmy polecić.
  Pozdrawiam
  Ewa Sulej

  (30 czerwca 2018)

  admin


Dodaj komentarz