BLOG

B

22 września 2014 Cena skupu ślimaka 2014

Witam serdecznie wszystkich obecnych i przyszłych hodowców. W tym miesiącu dostajemy bardzo dużo, o wiele więcej niż w poprzednich sezonach, zapytań o skup ślimaka. Niestety wygląda na to, że szukacie Państwo powiedziałabym „ratunku”, a nie możliwości uzyskania wyższej ceny.

W zasadzie codziennie dzwoni i pisze do nas kilka osób zmartwionych obecną sytuacją na rynku ślimaka.  Oto przykładowy mail:

„Witam

Czy możecie mi pomóc w sprzedaży Mullera w rozsądnej cenie? Mam zebranych ok. 5 ton, dorodnych, wywiniętych ślimaków. Niestety pan […..] wystawił nas do wiatru, mówiąc delikatnie. Najpierw kazał przesłać próbkę, po czym zaproponował ceną 8 zł. Przecież to jest śmieszne. Wiem jak wygląda Muller w I klasie i wierzcie mi, że niczym nie różni się od partii, jaką dostarczyliśmy w zeszłym roku. Jak można tak drastycznie obcinać ceny – w tamtym roku 14 zł, dziś 8 zł? Jaka jest w takim razie opłacalność hodowli? Proszę o informację, gdzie skupują ślimaka w dobrej cenie?”

Takich osób zgłasza się do nas coraz więcej i sytuacja nie dotyczy tylko Mullera. Cena na Maximę również mocno spadła.

Drodzy hodowcy, podzielcie się swoimi tegorocznymi doświadczeniami. A może ktoś z Was może polecić godnego zaufania odbiorcę?

Pamiętajmy, jesteśmy na tym forum, aby sobie pomagać, integrować się i wspólnie organizować zbyt, a nie zarabiać na pośrednictwie.

My, ze swej strony, prowadzimy rozmowy we Francji i Włoszech. Mamy nadzieję, że zaowocują one nowymi kontraktami i w przyszłym roku będziemy w stanie sprzedać większe ilości ślimaka po wysokiej cenie, oczywiście z pominięciem polskich pośredników. Tym samym, będziemy chcieli wspólnie z Wami organizować potrzebne ilości ślimaka na eksport.

Jak założyć własną Hodowlę Ślimaka?

Komentarze:


Dodaj komentarz