BLOG

Obrazek wyróżniający Czy warto zainwestować w Hodowlę Ślimaków w 2022 r. ?
B

18 stycznia 2022 Czy warto zainwestować w Hodowlę Ślimaków w 2022 r. ?

Jak można przeczytać na forach brak ślimaków dotknął nie tylko naszą Hodowlę. Popyt na ślimaka jest tak duży, że nie jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeb wszystkich naszych odbiorców.

Czy warto było wstrzymać Hodowlę w 2020 r.?

Pandemia dotknęła wszystkie branże. Niestety, wielu hodowców nie wytrzymało presji i zawiesiło swoją działalność na okres pandemii. Po czasie wiemy, że nie była to najlepsza decyzja, zarówno dla nich, jak i dla całego „ślimaczanego” biznesu.

Dlaczego popyt na ślimaki jest tak duży?

Bardzo ekologiczne, smaczne i bezpieczne (wolne od lekarstw i antybiotyków). To sprawia, że zachód szaleje za ślimakami w różnej formie. Moda na ślimaki również powoli wkracza do Polski. Nie jesteś przekonany? Nie masz ochoty na obślizgłego mięczaka? Cóż, ważne, że cały zachód zajada się ślimakami.

Dotacje na rozpoczęcie Hodowli

Nasze państwo zauważyło, że ślimaczany biznes stanowi rozwojową działalność rolniczą i przynosi hodowcom wymierne zyski. Hodowla ślimaków to realna alternatywa dla nierentownych upraw i hodowli innych zwierząt. Dlatego też, postanowiono rozpocząć dotowanie hodowli ślimaków, co jest ewenementem. Już drugi rok z rzędu mamy szansę na pozyskanie sporej dotacji. Hodowcy, którzy zaufali nam i pod naszą opieką uzyskali bezzwrotne środki unijne, dziś cieszą się rozwojem swoich hodowli. Kilka lat temu, żaden z Hodowców nie miał tyle szczęścia (nie było dotacji) – jednak ich historie przeczytasz w zakładce „opinie” na naszej stronie.

Kiedy rusza nabór i o jaką kwotę można wnioskować?

Pierwszy kwartał 2022 r. – więc już należy szykować się, aby móc z impetem wejść w biznes. Można uzyskać bezzwrotną dotację w wysokości 60 tys. zł lub 150 tys. zł (dla młodego rolnika). Nasza ferma oferuje pomoc w uzyskaniu dotacji, bezpłatne szkolenia z zakresu hodowli i gwarantuje skup ślimaków.

Umowa z gwarantowaną ceną!

Pewna i długotrwała współpraca to nasz priorytet. Dlatego w umowie zawarta jest gwarantowana cena skupu ślimaków, która zapewnia spokój i pozwala skupić się na Hodowli. Przez cały okres służymy pomocą i radą, dokładając wszelkich starań, aby nasi Hodowcy wyprodukowali jak największą ilość ślimaka.

Kiedy muszę podjąć decyzję?

Aby rozpocząć hodowlę w sezonie 2022 należy się zgłosić i rozpocząć przygotowania w styczniu (w przypadku rozpoczęcia od reprodukcji) lub maksymalnie do kwietnia (w przypadku rozpoczęcia od osesków).

Czym jest reprodukcja, czym są oseski? O tym wszystkim można przeczytać na naszym blogu – to prawdziwe kompendium wiedzy dla przyszłego Hodowcy.

Jeśli jesteś zainteresowany i masz pytania – skontaktuj się z nami, podpowiemy Ci na co zwrócić uwagę, jak zacząć i gdzie oraz jakie dokumenty złożyć.

Tel.: 608 322 113

Ferma Mokry Dwór

Jak założyć własną Hodowlę Ślimaka?

Komentarze:

A na 2023r. Są dotacje unijne

(6 marca 2023)

Halina

    Jeszcze nie zostały ogłoszone, ale najprawdopodobniej będą dotacje w tym roku. Ponadto, wysokość bezzwrotnych dotacji będzie dużo wyższa, niż w latach poprzednich.

    (9 marca 2023)

    ula.expandonline@gmail.com

Czy dotacje już zostały ogłoszone? Czy mogę prosić o jakieś dane kontaktowe gdzie będę mogła porozmawiać z kimś w sprawie dotacji.

(11 kwietnia 2023)

Anna

Chcę otworzyć hodowle

(29 kwietnia 2023)

Anna Gruca


Dodaj komentarz