BLOG

Obrazek wyróżniający Dotacje na Hodowlę Ślimaków
B

20 marca 2020 Dotacje na Hodowlę Ślimaków

Wszystkich zainteresowanych informujemy, że dostępne są dotacje na hodowlę ślimaków.

Wnioski o dotacje na hodowlę ślimaków możecie składać do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nabór zostanie uruchomiony w dniu 31 marca 2020 i trwać będzie do 29 maja 2020 roku.

Do rozpoczęcia naboru mamy jeszcze dziesięć dni, więc jest wystarczająco czasu, aby przygotować niezbędne dokumenty.

Dotacje przyznawane będą w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w ramach poddziałania „Pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz rozwoju małych gospodarstw”.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru możecie znaleźć pod adresem: https://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-63-pomoc-na-rozpoczecie-dzialalnosci-gospodarczej-na-rzecz-rozwoju-malych-gospodarstw.html

Poniżej zamieszczamy skrót kluczowych wymagań:

O dotacje starać się może każdy, kto:

  1. włada (posiada lub dzierżawi) przynajmniej 1 ha gruntów
  2. jest pełnoletni w dniu złożenia wniosku
  3. nie otrzymał dotacji w poprzednim Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013
  4. przedłoży biznesplan i zobowiąże się do jego realizacji

Osobom spełniającym trzy pierwsze punkty służymy pomocą w realizacji punktu czwartego. Wszystkim zainteresowanym rozpoczęciem hodowli ślimaków w sezonie 2021 pomożemy sporządzić biznesplan dający szansę na uzyskanie dotacji.

Dotacje na hodowlę ślimaków przyznawane są w wysokości 60.000 zł (max. 15 tys EUR).

Prosimy pamiętać, że choć wnioski można składać do 29 maja 2020 roku, to jednak środki dostępne będą tak długo, aż ich pula zostanie w pełni wykorzystana. Dlatego też, zachęcamy wszystkich przyszłych hodowców ślimaków do szybkiego składania wniosków. Okres od złożenia wniosku, poprzez jego rozpatrzenie i przyznanie środków zazwyczaj trwa kilka tygodni. Następnie, po wydaniu decyzji agencja potrzebuje jeszcze około miesiąca na wypłatę przyznanych środków. Cały ten czas choć wydaje się długi, to jednak idealnie zgrywa się z okresem koniecznym do przygotowania hodowli. Wnioski złożone do końca maja, zostaną rozpatrzone do końca sierpnia, czyli do rozpoczęcia nowego cyklu hodowli ślimaków pozostaje 6 miesięcy. Jest to wystarczający czas na przygotowanie hodowli.

Wszystkim hodowcom służymy pomocą i radą.

Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny 608 324 333 lub mailowy info@hodowla-slimakow.pl

 

 

 

 

 

Jak założyć własną Hodowlę Ślimaka?

Komentarze:


Dodaj komentarz