BLOG

Obrazek wyróżniający Skup ślimaków 2017
B

17 września 2017 Skup ślimaków 2017

Skup ślimakówskup slimakow 2017 w sezonie 2017 oficjalnie rozpoczęty!

Zapraszamy wszystkich hodowców do przywożenia zebranych ślimaków. W tym roku, zresztą podobnie, jak w latach poprzednich, zapotrzebowanie na ślimaki jest ogromne. W związku z tym, oferujemy możliwość sprzedaży każdej ilości ślimaków. Co więcej, można do nas przywozić w zasadzie każdy rodzaj ślimaków, od wywiniętych, dużych okazów, po małe niedorośnięte ślimaczki. Dzięki szerokiemu gronu klientów zainteresowanych ślimakami hodowanymi w Polsce, mamy możliwość skupienia od Państwa zarówno ślimaków w pierwszej klasie (małych i dużych), jak również wszystkich tych, które nie zdążyły dorosnąć.

Poniżej krótki opis skupowanych przez nas ślimaków z podziałem na klasy.

Helix Aspersa Muller

I klasa – ślimak wypróżniony, wywinięty, skorupa twarda, bez uszkodzeń. UWAGA: wielkość i waga nie gra roli

II klasa – ślimak wypróżniony, nie wywinięty, skorupa twarda, bez uszkodzeń, waga od 6 gram w górę

III klasa – ślimak wypróżniony, nie wywinięty, waga 3 – 5 gram

skup slimaki

 

Helix Aspersa Maxima

I klasa – ślimak wypróżniony, wywinięty, skorupa twarda, bez uszkodzeń, waga – 12 – 24 gram

 

 

skup maximy

 

 

Skup ślimaków w sezonie 2017 potrwa do końca roku. Cena, jaką oferujemy za ślimaki w tym roku jest bardzo wysoka, nawet 11 zł za kilogram. Oferujemy płatność gotówką.

Prosimy o przywożenie ślimaków zapakowanych w siatki żyłkowe, po 5 kg, pakowane w skrzynki plastikowe. Najlepiej, jeśli ślimaki po zasuszeniu zostaną wstępnie zahibernowane. Jeśli jednak, ktoś z Państwa nie posiada chłodni, można do nas również przywieźć ślimaki bezpośrednio po wypróżnieniu i delikatnym osuszeniu.

Ważna informacja: w miarę możliwości przerobowych, oferujemy również usługę segregacji dostarczonych do nas ślimaków. Dlatego też, jeśli ktoś nie będzie mógł samodzielnie posortować ślimaki na klasy, możemy również taką usługę zapewnić. Osoby korzystające z tej możliwości, powinny zebrać ślimaki z pola „jak leci”, wypróżnić i wstępnie zasuszyć, a następnie dostarczyć na fermę „Mokry Dwór”. Dalszy proces obróbki ślimaków polegający na sortowaniu i hibernowaniu pozostaje po naszej stronie.

Wszystkich zainteresowanych sprzedażą ślimaków prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 608 322 113.

Jak założyć własną Hodowlę Ślimaka?

Komentarze:

Jak wypróżnić ślimaka?

(21 września 2017)

hans

  Trzeba przetrzymać ślimaka bez dostępu do paszy przez ok. 3 dni, wówczas sam się wypróżni. W praktyce wygląda to tak, że zebrane ślimaki trzymamy w workach żyłkowych przez 3 dni na dworze. Leżą na siatkach, w zacienieniu i przynajmniej raz dziennie są myte. W ostatnim dniu myjemy porządnie i przenosimy worki z wypróżnionymi ślimakami do suchego pomieszczenia.

  (24 września 2017)

  admin

Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie suszenia. Jak w taką pogodę państwo suszą ślimaki, żeby ładnie się zamknęły?

(23 września 2017)

Katarzyna

  My suszymy ślimaki w tunelu. W deszczową pogodę przy włączonym wentylatorze i osuszaczu. W miarę szczelny tunel foliowy daje idealne warunki do zasuszania ślimaków.

  (24 września 2017)

  admin

Mamy bardzo dużo ślimaków niewywiniętych, czy jest jeszcze szansa ze przez 2-3 się wywiną?

(24 września 2017)

Ewa

Miało być. 2-3 tygodnie

(24 września 2017)

Ewa

  Biorąc pod uwagę aktualną pogodę, to są duże szanse, że w przyszłym tygodniu jeszcze dużo ślimaków podrośnie i utwardzi się. Mają być stosunkowo ciepłe noce, więc ślimaki powinny ładnie żerować i rosnąć. Niemniej jednak, mamy zaraz październik i na pewno niedługo będzie trzeba zabrać się za końcowe zbiory, więc czasu jest mało. Z grubsza można założyć w ten sposób:
  – ślimaki, które są jeszcze miękkie, ale wywinięte, powinny zdążyć się utwardzić; czyli będą zebrane jako pierwsza klasa
  – natomiast, te które są nadal małe i proste, na pewno już nie zdążą dorosnąć do pierwszej klasy, one jedynie podrosną i zostaną zebrane, jako druga klasa.

  (25 września 2017)

  admin

Witam. W jakiej cenie skupujecie Państwo ślimaki w II klasie

(25 września 2017)

Piotr

  Cena za drugą klasę to 5 zł.

  (25 września 2017)

  admin

Witam jakich Państwo używacie skrzynek chodzi mi o wymiary do przewozu slimakow

(29 września 2017)

Piotr

  Najczęściej wywozimy ślimaki w skrzynkach o wymiarach 30x50x26

  (30 września 2017)

  admin

A czy inny rodzaj skrzynek może być? Mianowicie mniejsze od tych 30*50*26?

(5 października 2017)

Dorota

  Tak, może być. Jeśli nie można dostać tych, w których my wysyłamy, to proszę przywieźć w jakichkolwiek innych.

  (5 października 2017)

  admin

Ok dziękuję za odpowiedź. Czy codziennie prowadzicie skup?
Ile wcześniej trzeba się umawiać na przywóz ślimaków?
Czy koniecznie musi to być waga pakowania 5 kg czy może być np. po 6 kg. Dotyczy się to właśnie mniejszych skrzynek ponieważ nie wejdą po dwa worki 5 kg więc ekonomiczniej jest popakować dla nas po 6 kg a nawet 7 kg ?

(6 października 2017)

Dorota

  Najlepiej proszę zadzwonić dzień wcześniej przed planowanym przyjazdem. Jeśli chodzi o ilość ślimaków we workach, to jednak najlepiej, jeśli zapakuje Pani po 5 kg, ponieważ tylko tak wysyła się na zachód. Ogólnie przyjętą wagą jest 5kg worek. W przeciwnym razie byłoby za duże zamieszanie i trzeba byłoby wszystkie worki osobno przeważać. Natomiast, jeśli chce Pani zaoszczędzić na skrzynkach, to proszę włożyć po dwa worki 5 kilogramowe do skrzynki na czas transportu. Nawet jeśli będzie dość ciasno, to nic się ślimakom nie stanie, jeśli są dobrze zasuszone czy zahibernowane.

  (6 października 2017)

  admin

witam serdecznie,mam pytanko czy taki nawilżacz do pomieszczenia reprodukcyjnego może być czy koniecznie musi być zamgławiacz? pozdrawiam

(7 października 2017)

Karol

  Możemy zamgławiać nawilżaczem, nie musi być zamgławiacz. Ważne jest tylko, aby sprzęt był dostosowany do wielkości pomieszczenia. Na małych reprodukcjach nawilżacze domowe dobrze sobie radzą, natomiast w przypadku większych pomieszczeń, konieczne są profesjonalne zamgławiacze ultradźwiękowe.

  (13 października 2017)

  admin

Witam. Hoduję ślimaka Helix Aspersa Maxima. Rozmawiałam już z mężem na temat I klasy tego ślimaka. .Mam pytanie. Jakie ślimaki znajdą się w II klasie i w jakiej cenie?

(13 października 2017)

Mariola

  Maxima II klasa to ślimaki nie wywinięte, o twardej skorupie i mające przynajmniej 12 gram. Cena za drugą klasę to zawsze połowa aktualnej stawki za pierwszą.

  (13 października 2017)

  admin

Wiele ślimaków na naszym polu niestety nie zdążyło się utwardzić pomimo tego, że ważą nawet 23 gramy. Brzeg skorupki jest delikatny. Czy takie ślimaki również można sprzedać jako 2 gatunek?

(14 października 2017)

Mariola

  Tak, po zasuszeniu takie ślimaki nadają się na druga klasę.

  (14 października 2017)

  admin

Witam
Ile u państwa kosztuje segregacja slimaka

(20 października 2017)

Piotr

  Koszt segregacji to realny koszt roboczogodzin i zazwyczaj wynosi ok. 1 zł od kilograma sortowanego towaru.

  (20 października 2017)

  admin

Witam
Mam kilka pytań. W tym roku po raz pierwszy prowadziłem hodowlę slimaka Millera. Udało mi się wyhodować około 6.5 tony ( po osuszeniu) . W minimum 85 procentach ślimaki są duże ich średnia waga to 9 gram. Według mnie 70 procent jest wywynietych.jaką cenę uzyskam za 1 kg takiego slimaka .?
Czy ślimak potrzebuje jakiejś dokumentacji odnośnie hodowli?

(21 października 2017)

Piotr

  Cena za pierwszą klasę to na chwilę obecną 11 zł. W kwestii dokumentacji – my nie wymagamy żadnych dokumentów.

  (21 października 2017)

  admin

Witam, proszę o podpowiedź,czy skupujecie Państwo II klasę Maximy i za ile, oraz III klasę – jakie to ślimaki i ewentualnie i za ile ? Dlaczego pytam ponieważ było ogłoszenie o takim skupie w Krzymowie ale nr podany w ogłoszeniu nie odpowiada Ewa

(29 października 2017)

Ewa

  Tak skupujemy pierwszą i drugą klasę Maximy. Nie ma trzeciej klasy w przypadku Maximy. Proszę o kontakt telefoniczny w sprawie transakcji.

  (31 października 2017)

  admin

Witam serdecznie, jak państwo podsumowują ten rok hodowli? Hodowałam w tym roku ślimaki Muller pierwszy rok ale większość nie urosła stąd moje pytanie ile kokonòw w parku wykładacie na metr kwadratowy? Pozdrawiam

(12 listopada 2017)

Ewa

  Witam
  Jeszcze nie zrobiliśmy podsumowania, gdyż dopiero zakończyliśmy zbiory. Teraz czeka nas segregacja i dopiero będziemy mogli określić wyhodowane ilości.
  Tak na szybko, mogę powiedzieć, że na pewno sezon zakończył się dużym powodzeniem. Pomimo braku wiosny, dość ciepła jesień i bardzo dobra pasza sprawiła, że ślimak pięknie dorósł. Niedorostków w zasadzie nie ma, nie licząc tego co wykluło się na polu.
  W tym roku wyłożyliśmy ok. 3 kokony na metr kwadrat. Wynosiliśmy ślimaki na początku czerwca i właśnie ze względu na dość późny termin obawialiśmy się zbytniego zagęszczenia, dlatego zastosowaliśmy mniejsze zagęszczenie.
  Pozdrawiam

  (13 listopada 2017)

  admin

Witam
Proszę o szersze wyjaśnienie – dlaczego obawialiście się Państwo zbytniego zagęszczenia z uwagi na fakt , że ślimaki wynosiliście Państwo na początku czerwca (dość późno)

(8 grudnia 2017)

danuta

Czy hodowca nie musi mieć zarejestrowane j hodowli w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii, jak to Państwo opisują ?
Według prawa, jest taki wymóg.

(23 grudnia 2017)

Patryk

  Tak, każda hodowla wymaga zarejestrowania w weterynarza powiatowego.

  (23 grudnia 2017)

  admin

Witam kupujecie ślimaki winniczki ??? jeśli tak to jaka cena za kg .

(18 stycznia 2018)

Ania

  W tej chwili nie skupujemy winniczków. Winniczki są pod ochroną i można je zbierać tylko w odgórnie wyznaczonych terminach.

  (19 stycznia 2018)

  admin

Czy istnieje możliwość skupu ślimaka od producenta na miejscu?

(1 marca 2018)

Rafał

  Tak, jest taka możliwość.

  (2 marca 2018)

  admin

Witam
Chciałem zapytać ile kosztuje wstępne szkolenie u Państwa? I jakim trzeba dysponować budżetem oraz ilością ziemi aby rozpocząć taka działalność. Czy każda osoba może zająć się hodowla ? Czy musi być to osoba z wykształceniem rolniczym?
Pozdrawiam

(3 marca 2018)

Krzysztof

  Witam
  Szkolenie jest bezpłatne i każda osoba może rozpocząć hodowlę ślimaków, jeśli tylko przygotuje odpowiednią infrastrukturę. Nakłady zależą od wielkości inwestycji, więc na to pytanie trudno odpowiedzieć bez informacji co Pan posiada i ile ślimaków chce hodować.
  Pozdrawiam
  Ewa

  (14 marca 2018)

  admin

Ile u państwa kosztują oseski i ile potrzeba sztuk na wychodowanie 2 ton

(4 marca 2018)

Rafał

  Oseski na jedną tonę kosztują 3.000 zł.

  (14 marca 2018)

  admin

Jak od potstaw zalozyc malom hodowle, i ile to kosztuje ?Sad posiadam wlasny

(6 marca 2018)

Adam

  Mała hodowla będzie kosztowała niewiele. Proszę zadzwonić, to policzymy koszty inwestycji 608 322 113

  (14 marca 2018)

  admin

czy można przyjechać i zobaczyć waszą hodowlę….lub na szkolenie…

(2 kwietnia 2018)

RENATA

  Tak można nas odwiedzić i umówić się na szkolenie. Proszę zadzwonić 608 322 113.

  (21 kwietnia 2018)

  admin

Dzień dobry, czy kupujesz ślimaka z Ukrainy?

(5 maja 2018)

Сергей

  Tak, kupujemy ślimaki z Ukrainy.

  (18 maja 2018)

  admin

Witam chciałbym sie dowiedzieć o małej hodowli tzn na początek cos małego by się wszystkiego nauczyć na sobie przy niewielkim nakładzie. Chciałbym wiedzieć jaki minimum areał jest wymagany oraz ile trzeba zainwestować. Chciałbym wiedzieć gdyż mam okolo 5 arów wolnej działki a zaciekawił mnie temat hodowli.

(25 czerwca 2018)

Konrad

  Potrzebnych jest 300 m2, czyli ary, na wyhodowanie jednej tony ślimaków. Przy tak małej ilości najlepiej rozpocząć hodowlę od zakupu osesków, czyli małych ślimaczków, gotowych do dalszego tuczenia, a wówczas nie ma ilości minimalnej. Może Pan kupić osesków w ilości według własnego uznania.

  (30 czerwca 2018)

  admin

Witam w tym roku Państwa firma będzie kupować ślimaki? Jak tak to jaka cena ?

(27 sierpnia 2018)

Tomasz

  Oczywiście, że skupujemy w tym roku ślimaki. Cena za Mullera w pierwszej klasie to 12 zł/kg.

  (27 sierpnia 2018)

  admin

prosze o link na ten niebieski traktorek , panie Dariuszu

(4 października 2018)

sylwester


Dodaj komentarz