BLOG

O

23 maja 2016 Wynoszenie podrostków /osesków do parków hodowlanych na Fermie „Mokry Dwór”

Czas najwyższy rozpocząć przenoszenie maluchów z tunelu na pole. Dla przypomnienia, oseski wynosimy przede wszystkich na paśnikach, pod którymi są przyklejone. Dodatkowo, pomagać sobie możemy wynosząc ślimaczki na wszelkiego rodzaju foliach, które uprzednio kładziemy na roślinności. Folie rozkładamy wieczorem w porze karmienia, a zdejmujemy bardzo wcześnie rano, kiedy ślimaki jeszcze pozostają pod nią przyklejone. Kiedy słońce wstanie i w tunelu zrobi się cieplej, maluchy szybko opuszczą folię szukając wilgoci głębiej w roślinności.

Często pytacie, jak postępować z nowo wyklutymi ślimakami – czy należy je umieszczać w tym terminie jeszcze na kilka dni w tunelu, czy można wyłożyć bezpośrednio na pole. Na dzień dzisiejszy, zdecydowanie nie ma potrzeby wkładać ślimaków pod folię po to, aby za kilka dni przenosić je na pole. Jest już naprawdę ciepło i nie spodziewamy się żadnych przymrozków nocnych. Jedyne co może zaszkodzić ślimakom o tej porze, to brak wystarczająco wysokiej roślinności, której zadaniem jest ochrona przed słońcem i deszczem. Jeśli roślinka ładnie okala paśniki, to z powodzeniem możemy wynosić oseski na pole. Nawet w przypadku zapowiadanych lokalnie ulewnych deszczy ślimaki poradzą sobie, gdyż wejdą pod roślinkę i paśniki. Jeśli natomiast Wasze pole słabo się zieleni, to zalecam zaczekać jeszcze z tydzień, aż roślina urośnie. Nie narazimy się wówczas na niepotrzebne straty.

 

Jak założyć własną Hodowlę Ślimaka?

Komentarze:

Witam. Gdy wypuszcze oseski prosto do parku hodowlanego to co powinienem zrobic jaka kolejnosc. Czy od razu po wypuszczeniu sypac pasze na pasniki ?

(17 maja 2018)

emil

    Po wypuszczeniu osesków należy zrosić pole. Jeśli mamy ładne, gęste perko, to możemy przez pierwszych kilka dni nie karmić paszą. Potem należy rozpocząć systematyczne karmienie, sypiąc paszą na krawędzie paśników.

    (18 maja 2018)

    admin

witam
A dlaczego pasza na krawędzie paśników?

(17 października 2018)

danuta

    Małe ślimaczki nie powinny szukać paszy. Ślimaczki wyłaniają się spod paśników i wchodząc na górę paśnika powinny od razu napotkać paszę. Ponadto, posypanie paszy po krawędziach paśnika umożliwia równomierne dojście do paszy większej ilości ślimakom równocześnie. Jeśli rzucilibyśmy paszę w zwartej kupce na środek paśnika, to niewielka garstka ślimaków otoczy paszę i chociaż całej jej nie zje, to zablokuje dostęp pozostałym ślimakom.

    (21 października 2018)

    admin

A gdyby tak po prostu zdjąć zabezpieczenia z tunelu stojącego w parku czy maluchy same nie rozejdą się po parku ? Czy też trzeba je rozlokować? pozdrawiam

(4 lutego 2019)

Artur

    Niestety ślimaki nie są takie mądre i same nie rozejdą się równomiernie po parku. Częściowo rozejdą się na nowo otwarty teren, ale zdecydowana ich większość pozostanie w tym samym miejscu, a wówczas dojdzie do nadmiernego zagęszczenia i ślimaki nie urosną. Koniecznie trzeba samemu roznieść maluchy równomiernie po całym parku hodowlanym.

    (5 lutego 2019)

    admin


Dodaj komentarz