BLOG

Obrazek wyróżniający Zabezpieczenie antuycieczkowe zagrody ślimaków
B

25 czerwca 2012 Zabezpieczenie antuycieczkowe zagrody ślimaków

W pierwszym sezonie hodowlanym zastosowaliśmy siatkę włoską helitex, specjalnie produkowaną do hodowli ślimaka, która teoretycznie jest samowystarczalna, nie potrzebuje nic więcej. Niestety nie sprawdziła się. Mimo podwójnej specjalnej kieszeni, ucieczki były nagminne. Z zaplanowanego zbioru 3 ton z pola-zebraliśmy 1,5 tony, dużo niestety pouciekało. To daje pojęcie skuteczności owej reklamowanej siatki włoskiej.

W kolejnym roku założyliśmy siatkę własnego pomysłu. Siatka powinna być wkopana jak każda inna na ok. 30 cm do ziemi, by ślimaki nie mogły prześliznąć się dołem. Na zdjęciu pokazany zapas siatki leżący na ziemi, przygotowany do wkopania. Od ziemi siatka powinna mieć ok 100 cm wysokości.

Jak widać siatka jest gęsta, uniemożliwiająca przechodzenia ślimaków i osesków przez oczka na drugą stronę parku hodowlanego, ale swobodnie po niej spacerują pod białą taśmą.

Białe taśmy widoczne na siatce, to pastuch elektryczny podłączony do napięcia 12 V.

Proste, nieskomplikowane i na pewno bardziej funkcjonalne od siatki helitex. Mniej roboty przy wyłapywaniu uciekinierów po drugiej stronie ogrodzenia co procentuje większymi zbiorami na jesień.

Przy potrzebie dużej ilości siatki do ogrodzenia parku hodowlanego ślimaka jadalnego i tunelu to spora oszczędność cenowa (wychodzi ok. 1/2 ceny siatki helitex).

Jak założyć własną Hodowlę Ślimaka?

Komentarze:


Dodaj komentarz