BLOG

Obrazek wyróżniający Zakaz Hodowli Zwierząt Futerkowych
P

28 września 2020 Zakaz Hodowli Zwierząt Futerkowych

Nie rezygnuj z powodu zakazu Hodowli Zwierząt Futerkowych – zmień branżę na Hodowlę Ślimaków!

Jedną ze zmian, które obejmuje nowelizacja ustawy, jest zakaz chowu i hodowli zwierząt futerkowych. Zmiany te to z pewnością dobra wiadomość dla obrońców praw zwierząt jednak dla wszystkich hodowców oznacza to likwidację działalności i utratę źródła utrzymania.

Czy można coś z tym zrobić? Czy zakaz kończący pewien etap w życiu hodowcy może nie być wyrokiem a szansą na nowy początek?

Zakaz Hodowli Zwierząt Futerkowych szansą na Twój rozwój?

Odpowiedź brzmi tak! A tą szansą jest Hodowla Ślimaków!

Zapotrzebowanie na ślimaki stale wzrasta a możliwości ich wykorzystania zarówno na rynku konsumpcyjnym – jako produkt ekskluzywny, jak również na rynku kosmetycznym dają ogromne szanse na stworzenie dochodowego biznesu!

Hodując ślimaki, zyskasz możliwość otrzymywania 3 wartościowych produktów jednocześnie:

  • ślimak konsumpcyjny – stanowiący świetne danie serwowane w wielu miejscach na świecie, na które jest bardzo duży popyt
  • śluz i jaja ślimaka – często wykorzystywane do produkcji kosmetyków
  • kawior biały – charakteryzujący się niepowtarzalnym smakiem i aromatem – również wykorzystywany w ekskluzywnych restauracjach

Hodowla Ślimaków alternatywą dla Zakazu Hodowli Zwierząt Futerkowych

Dlaczego hodowla ślimaków to świetna alternatywa dla hodowców zwierząt futerkowych?

Hodowla ślimaków ma bardzo podobne wymogi do tych, związanych z hodowlą zwierząt futerkowych.

Hodowcy obu branż mają podobną infrastrukturę. Budynki gospodarskie można bez problemu zaadaptować, na reprodukcję ślimaków.

Ponadto:

  • na fermie ślimaków mogą pracować osoby bez wcześniejszego przygotowania zawodowego
  • jest to produkcja przekazywana z pokolenia na pokolenie – często jest biznes rodzinny, która stanowi jedyne źródło utrzymania
  • praca sezonowa – w miesiącach wiosennych i jesiennych zatrudniani są pracownicy sezonowi do prac związanych z rozrodem i zbiorem
  • hodowla ślimaków daje możliwość wykorzystania słabych gleb – ferma może być zlokalizowania na słabych glebach, na których produkcja roślinna jest nieopłacalna.

Pierwsze kroki po Zakazie Hodowli Zwierząt Futerkowych

Jak zacząć?

Jest kilka sposobów na rozpoczęcie własnej hodowli ślimaków. 

Pierwszym z nich jest zakup reproduktorów – najbardziej optymalny termin na zakup to luty/marzec – miesiące bezpośrednio poprzedzające rozpoczęcie reprodukcji.

Kolejny sposób to pominięcie procesu rozmnażania i zakup jajeczek. W tym przypadku należy pamiętać o konieczności zapewnienia właściwych warunków inkubacji jaj.

Ostatni i zarazem najprostszy sposób to zakup podrostków – wyklutych ślimaków. Należy wówczas przygotować park hodowlany, w którym ślimaki będą dorastać do momentu zbiorów.

Otwórz się na nowe i zmień swoją hodowlę na hodowlę ślimaków!

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, chciałbyś poznać więcej szczegółów na temat hodowli ślimaków oraz poznać naszą ofertę dla hodowców, Skontaktuj się z nami! Pomożemy!

Jak założyć własną Hodowlę Ślimaka?

Komentarze:


Dodaj komentarz