Jak założyć hodowlę ślimaków

Czytaj więcej

    Myślisz o własnej hodowli? Wyślij nam swoje pytania!

    Know-how z zakresu hodowli ślimaków
    Know-how z zakresu hodowli ślimaków
    Unikalna receptura paszy
    Unikalna receptura paszy
    7 lat doświadczenia
    7 lat doświadczenia
    Gwarancja zbytu i stałej ceny
    Gwarancja zbytu i stałej ceny

    Dlaczego to jest idealny czas na start hodowli?

    Hodowla ślimaków jest idealną alternatywą dla hodowców, którzy borykają się ze sprzedażą rodzimych zwierząt hodowlanych bądź niestabilną ceną na rynku zbytu. Globalne zapotrzebowanie na ślimaki konsumpcyjne rośnie w z roku na rok, natomiast ferm ślimaków jest wciąż zbyt mało. Hodowcy, którzy dostrzegli sytuację niedoboru ślimaków na rynku kilka lat temu, obecnie mają duże, dobrze prosperujące fermy. Dużych hodowców jest jednak wciąż garstka, a zapotrzebowanie ze strony rynku ogromne. Dlatego też, właśnie dziś warto rozważyć otwarcie hodowli ślimaków.

    Hodowla ślimaków może przynieść rolnikom lepsze stopy zwrotu, niż hodowla jakiegokolwiek znanego nam zwierzęcia gospodarskiego. Przy założeniu skali hodowli na poziomie 10 ton, stopa zwrotu wynosi ponad 100%.

    Dzisiejszy rynek ślimaków konsumpcyjnych przestał być kojarzony tylko z takimi krajami, jak Francja czy Włochy. Obecnie po ślimaki sięga coraz większa rzesza klientów z różnych części Europy. Nasze ślimaki goszczą również na stołach w Stanach Zjednoczonych.

    Warto również zauważyć, że hodowla ślimaków dostarcza nie tylko ślimaki do konsumpcji, ale również w celu pozyskiwania śluzu ze ślimaka, oraz produkty uboczne, czyli jaja ślimaka i muszle. A tu możliwości zbytu są ogromne. Śluz ślimaka cieszy się coraz większym zastosowaniem w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym, z jaj produkowany jest kawior, a muszle wykorzystywane w przemyśle florystycznym.

    Zapotrzebowanie na ślimaki hodowlane Helix Aspersa Muller rozwija się w błyskawicznym tempie. Z każdym sezonem popyt jest coraz większy, a ślimaków wciąż zbyt mało, dlatego też pomysł na otwarcie fermy ślimaków jest ogromną szansą dla osób szukających pomysłu na własny biznes.

    Wykres przedstawiający rozwój hodowli na przestrzeni lat

    Zakładanie Hodowli krok po kroku

    1. Jak założyć hodowlę ślimaka? Najpierw wstępnie wybieramy pomieszczenie, które zaadoptujemy do rozrodu ślimaków i pole, na którym stworzymy poletko hodowlane.

    2. Zanim rozpoczniemy prace przygotowawcze, zgłaszamy się na szkolenie. Podczas szkolenia omawiamy wszystkie etapy hodowli, opowiadamy, jak hodować ślimaki oraz wspólnie analizujemy konieczną do przygotowania infrastrukturę i na tej podstawie ustalamy zakładaną wielkość przedsięwzięcia.

    3. Przystępujemy do działania: prace polowe obejmują wykonanie ogrodzenia anty-ucieczkowego i paśników oraz montaż systemu nawadniania. Praca w pomieszczeniu polega na dostosowaniu zazwyczaj istniejącego budynku do potrzeb prowadzenia reprodukcji, co wykonujemy zgodnie z otrzymanym na szkoleniu instruktażem.

    4. Na miesiąc przed uruchomieniem hodowli robimy zgłoszenie u weterynarza powiatowego.

    5. W lutym odbieramy stado mateczne i rozpoczynamy reprodukcję lub w maju przyjeżdżamy po oseski gotowe do wypuszczenia na pole.

    6. Zwieńczeniem naszych prac hodowlanych są jesienne zbiory i sprzedaż wyhodowanych ślimaków.

    W ramach współpracy (b.z.)

    • Podpisujemy kontrakty z gwarancją stałej ceny na skup wyhodowanych przez Państwa ślimaków Helix Aspersa Muller. (b.z.)
    • Hodowca otrzymuje pełną wiedzę o tym, jak założyć hodowlę ślimaków, którą przekazujemy w trakcie indywidualnych szkoleń. Ponadto, każdy nasz hodowca może w dowolnym momencie odwiedzać naszą fermę, aby przyglądać się poszczególnym etapom hodowlanym.
    • Zapewniamy dostępność całego wyposażenia hodowlanego, począwszy od stada matecznego i paszy, poprzez osprzęt wykorzystywany w trakcie reprodukcji ślimaków, czyli inkubatory, kubki lęgowe, sterownik klimatu itp. Oferujemy wsparcie i konsultacje podczas organizacji infrastruktury niezbędnej na fermie ślimaków.
    • W ciągu całego sezonu hodowlanego pozostajemy w stałym kontakcie z hodowcami, służąc pomocą i radą.
    Ślimak winniczek

    Ile trzeba zainwestować w hodowlę ślimaków i ile można na niej zarobić?

    Inwestycja uzależniona jest od planowanej wielkości hodowlanej i infrastruktury, jaką posiadamy. W najlepszej sytuacji są osoby posiadające ziemię i jakikolwiek budynek gospodarczy, który można zaadaptować na cele hodowlane. Przykładowy roczny koszt hodowli ślimaków na 10 ton wynosi ok. 40000zł.

    W tym celu musimy dysponować gruntem o powierzchni 3000m² i pomieszczeniem do rozrodu wielkości ok. 30m².

    Ze sprzedaży 10 ton otrzymujemy 100000zł, co daje zysk na poziomie 60000zł.