BLOG

P

10 lipca 2016 Codzienna obsługa parku hodowlanego

Kiedy wyniesiemy małe ślimaki do parku hodowlanego, możemy w pełni czerpać radość z hodowli. Przed nami najprzyjemniejszy i najmniej pracochłonny okres hodowlany. Przez kilka kolejnych miesięcy, aż do zbioru ślimaków, nasza praca ogranicza się do dwóch czynności:

Pierwszą czynnością jest poranny obchód dookoła parku.

Obchód robimy wczesnym rankiem w celu sprawdzenia czy ślimaki nie wydostały się na zewnątrz. Wówczas sprawdzamy również czy ogrodzenie antyucieczkowe jest szczelne, czy gryzonie nie wygryzły w nim dziur. To również dobry moment na umieszczenie świeżych trutek na myszy i nornice. Podczas obchodu warto też sprawdzić czy ślimaki wyjadły paszę. Jeśli zostało dużo paszy na paśnikach, to wieczorem nasypiemy mniej.

Drugą czynnością jest popołudniowe karmienie

Przed karmieniem musimy porządnie zrosić cały park hodowlany. Pamiętajmy o zastosowaniu zraszaczy o delikatnej kropli, która nie uszkodzi miękkich skorupek naszych ślimaków. Po zroszeniu parku sypiemy paszę, poruszając się po wyznaczonych ścieżkach. Paszę sypiemy po całych paśnikach równomiernie, cienką warstwą.

Pamiętajmy: Karmienie należy wykonać o stałych godzinach popołudniowych zanim ślimaki pobudzą się i zaczną buszować po parku hodowlanym. Wtedy nie ma już szansy by wejść na jego teren nie depcząc po naszych mięczakach. Obsługa zajmuje trochę czasu, wszystko też zależy od organizacji pracy i wielkości zagrody- weźmy to pod uwagę.

Jak założyć własną Hodowlę Ślimaka?

Komentarze:

Witam.
Z Waszego doświadczenia, ile czasu zajmuje karmienie powierzchni na której hodujemy 2 tony? Z góry dziękuję za informację.

(12 marca 2017)

Paweł

  Karmienie to inaczej spacer, podczas którego sypiemy paszę. Myślę, że przy tak małej hodowli, karmienie nie powinno zająć dłużej niż pół godziny.

  (16 marca 2017)

  admin

Witam.
Mam pytanie odnośnie trutek na gryzonie. Czy na te trutki muszą być zrobione jakieś specjalne miejsca, oraz czy trutki są umieszczane w parku (jeśli tak, to czy nie zaszkodzą ślimaką) czy poza nim ?
Pozdrawiam

(5 października 2017)

Mateusz

  Stosujemy wszelkiego rodzaju trutki dostępne na rynku i umieszczamy je w parku, ale tak, żeby ślimaki nie miały bezpośredniego kontaktu. Czyli najczęściej odsłaniamy tunel (kreta czy nornicy), wkładamy trutkę i zamykamy tunel, tzn. robimy z liścia dach i przysypujemy ziemią. W ten sposób nie zasypiemy tunelu i odgrodzimy dostęp ślimakom.

  (5 października 2017)

  admin


Dodaj komentarz