BLOG

Obrazek wyróżniający Sprzedaż ślimaków 2017
B

25 listopada 2017 Sprzedaż ślimaków 2017

Sprzedaż ślimaków na Fermie „Mokry Dwór” wciąż trwa

Regularnie co tydzień wysyłamy pełen skład ślimaków

Jadą chłodnią, posortowane i zahibernowane.  Przy okazji ostatniego załadunku miałam chwilę czasu na zrobienie kilku zdjęć, które od razu wklejam, abyście zobaczyli w jaki sposób szykuje się ślimaki na wysyłkę. Oto jak wygląda sprzedaż ślimaków z Fermy „Mokry Dwór”.

sprzedaż ślimaków  koszt śłimaków   cena za maximę     ślimaki cena

 

Sprzedaż ślimaków zawsze następuje po ich uprzednim posortowaniu i zapakowaniu w 5 kg worki żyłkowe

Następnie, w zależności od życzeń klientów, ślimaki pakowane są po dwa lub trzy worki w skrzynki plastikowe i układane na paletach. Jedni klienci zamawiają palety po 700 kg ślimaków, inni wolą dostać całą tonę na palecie. Tona ślimaka to maksymalne obciążenie palety na wysyłkę, które jest zarazem najbardziej opłacalne ze względu na koszt transportu i miejsce magazynowania. Żebyśmy jednak mogli elastycznie dostosować się do otrzymywanych zamówień, zawsze mamy poważone ślimaki w workach po 5 kg. Stała waga worków ułatwia liczenie tonażu i paletowanie.

cena za mullera

 

Nadal zapraszamy wszystkich hodowców do wspólnej sprzedaży ślimaków

Jeśli ktoś z Was ma jeszcze ślimaki na sprzedaż, to nadal oferujemy możliwość wspólnej sprzedaży. Możecie przywozić zarówno ślimaka Helix Aspersa Muller, jak i Maxima. Możecie przywozić ślimaki gotowe na sprzedaż, czyli po uprzednim posortowaniu, ale przyjmujemy również ślimaki niesortowane.

 

cena skupucena za ślimaka

 

Ostatnie wysyłki przed Świętami Bożego Narodzenia będą realizowane do 20 grudnia. Kolejne już w Nowym Roku. Kto chciałby zdążyć sprzedać jeszcze swój towar do Świąt, niech się spieszy. Ślimaki muszą dojechać do nas maksymalnie do 15 grudnia. Wszystkie ślimaki przywiezione po tym terminie zostaną wysłane dopiero po Nowym Roku.

W tym roku cena za ślimaki jest rekordowo wysoka. Za ślimaka Helix Aspersa Muller w pierwszej klasie średnio można uzyskać 12 zł/kg.

Sprzedaż ślimaków z Fermy „Mokry Dwór” realizowana jest na bieżąco i nabiera coraz większego tempa. Na chwilę obecną nie nadążamy z realizacją zamówień składanych przez naszych klientów. Z jednej strony to dobrze dla nas wszystkich, gdyż cena jest wysoka i nikt nie martwi się o zbyt. Z drugiej jednak strony, mamy poczucie niedosytu, gdyż wciąż jest za mało ślimaka dostępnego na sprzedaż. Wciąż zamówienia są zbyt duże w stosunku do wielkości produkcji oferowanych przez polskich hodowców ślimaka. W zasadzie z dnia na dzień otwierają się przed nami nowe rynki zbytu. Zgłaszają się klienci z nowych krajów i składają duże zamówienia. A my, niestety, nie możemy zapewnić regularnych dostaw wszystkim. Jakie wnioski można wyciągnąć w obecnej sytuacji? Potrzeba nowych hodowli ślimaków i dużego, szybkiego rozwoju obecnie istniejących hodowli. Kto może, niech powiększa swoją hodowlę na kolejny sezon dla wspólnego dobra. Hodowcy będą mieli zapewniony zbyt, a my utrzymamy klientów.

 

Jak założyć własną Hodowlę Ślimaka?

Komentarze:

Na Pani zdjęciach widać palety ze ślimakami przygotowane do wysyłki .Tylko , że palety stoją , co prawda , pod wiatą , ale na zewnątrz . W związku z tym mam pytanie : czy w tych warunkach ślimaki nie wybudzają ? A przed nimi jeszcze ze dwie doby podróży , podczas której też mogą się wybudzić . Chodzi o wilgoć , której o tej porze nie brakuje , a na którą ślimaki są bardzo czułe . Jak to jest ?

(16 grudnia 2017)

krzysztof

    Mamy grudzień, czyli temperatury na zewnątrz identyczne z temperaturą w chłodni. Ponadto dzień jest suchy, więc warunki idealne do hibernacji ślimaków. Nie ma obaw o wybudzenie ślimaków.
    Przedstawione zdjęcia zostały wykonane w dniu wysyłki. Ślimaki były składowane na zewnątrz przez kilka godzin, po czym zostały umieszczone w chłodni na czas transportu. W tym przypadku ciągłość hibernacji została zachowana bez żadnego ryzyka wybudzenia.

    (17 grudnia 2017)

    admin

Czy wysyłają Państwo ślimaki do Termolii do Krzysztofa K ?

(23 grudnia 2017)

Patryk

    Witam
    Nie wysyłamy do Pana Krzysztofa. Tego człowieka można polecić tylko wrogowi.

    (23 stycznia 2018)

    admin

chętnie zająłbym się hodowlą ale nie wiem od czego zacząć.

(20 stycznia 2018)

jacek

    Zaczynamy zawsze od początku, czyli najpierw należy zobaczyć hodowlę, a po podjęciu decyzji, odbyć szkolenie. Potem już tylko pozostają przygotowania i ruszamy z hodowlą.
    Zapraszamy do kontaktu

    (22 stycznia 2018)

    admin

Witam co potrzeba i ile gotowki zeby zalozyc hodowle mam pole 18h i laki 18h w tym staw 1,5h ogrodzone wszystko .I jakie sa zyski ztych slimakow? Bo zastanawia sie tez na grzybami pieczarka itp . moj tel 604239542 jestem Woj Kuj.Pom 89-41 Wiecbork

(17 lutego 2018)

Edek

    Na początek proponuję przygotować ok. 40-50 tys zł i zainwestować w hodowlę ślimaków na poziomie 10 ton. Na ten cel będzie Pan potrzebował 0,3 ha ziemi. W kolejnych latach może Pan powiększać hodowlę, ale myślę, że posiadany przez Pana areał ziemi jest zbyt duży na samą hodowlę ślimaków. Docelowa hodowla na obszarze 2-3 ha daje bardzo duże zyski i jest najczęściej maksymalnym zakładanym pułapem.
    Zresztą proszę policzyć samemu. Koszt hodowli ślimaka zamyka się w kwocie 4,50 zł/kg, a średnia cena przy sprzedaży to 11 zł/kg ślimaków. Z jednego hektara może Pan wyhodować 30 ton ślimaków.
    Na temat pieczarek nie mogę się wypowiedzieć, gdyż zupełnie nie znam się na tym temacie.
    Pozdrawiam i zachęcam do kontaktu
    Dariusz Sulej
    tel. 608 322 113

    (20 lutego 2018)

    admin

chcę zacąć hodowle\\ ale mam pewne wątpliwości bo w naszym kraju nic nie jest pewne\\ nie wiem od czego zacząć

(19 lutego 2018)

anna

    Witam
    W pierwszej kolejności najlepiej przyjechać do nas na fermę, żeby zobaczyć na własne oczy, jak wygląda hodowla ślimaków. Będzie to też okazja do porozmawiania i przeanalizowania Pani możliwości i potrzeb. Kiedy natomiast podejmie Pani decyzję o uruchomieniu hodowli, konieczne będzie szkolenie.
    Wątpliwości i obawy o brak pewności trzeba odłożyć na bok. Hodujemy ślimaki na rynek zagraniczny, nie rodzimy. Globalna konsumpcja ślimaków rośnie z roku na rok, gdyż coraz większa liczba konsumentów świadomie wybiera żywność ekologiczną i nisko przetworzoną, a do takiej należy ślimak. Z drugiej strony ferm ślimaków jest jak na lekarstwo, wiec trudno tu mówić o braku pewności. Wręcz odwrotnie, z całą pewnością warto hodować i zarabiać na ślimakach.

    (19 lutego 2018)

    admin

Dzień Dobry
Posiadam ok. 0,5 ha ziemi. Bardzo chciałabym zająć się hodowlą ślimaków. Jestem osobą totalnie niezwiązaną z rolnictwem. Czy trzeba być rolnikiem, czy należy założyć własną działalność gospodarczą? Jak to wygląda i czy ta ilość ziemi wystarczy na wszystko co jest związane z hodowlą ślimaków?

(20 lutego 2018)

Agnieszka

    Nie trzeba być rolnikiem, aby hodować ślimaki. Można otworzyć hodowlę w ramach działalności gospodarczej. Areał 0,5 ha jest spory i na pewno wystarczający, ale powinna mieć Pani również budynek.

    (2 marca 2018)

    admin

Witam, chciałabym w następnym roku ruszyć z hodowlą ślimaka. Mam budynek gospodarczy, który mogę niskim kosztem przekształcić na odpowiedni dla ślimaków oraz areał bezpośrednio przy budynku około 10 ar – czy to wystarczy jak na początek? Ile na tym można wyhodować ślimaków, żeby produkcja była maksymalna? Jaki koszt pasz itp. Mam strasznie dużo pytań, co do chowu, warunków i rozmnażania. Co do szkolenia to również chciałabym je odbyć, tylko tyle, że jestem aż z podkarpacia i dodam, że nie spotkałam się z hodowlą slimaka na moim terenie lub w województwach sąsiednich, jest to zdecydowana nisza tutaj. Dodam, że trochę mnie martwi mnie zbyt, bo tutaj nie ma skupów. Nikt poza mną i moją rodziną nie traktuje mojego pomysłu poważnie i szczerze to mają mnie za wariatkę, że chcę się zabrać za hodowlę ślimaków. Proszę o doradztwo, ewentualnie o możliwość szkolenia lub odwiedzenia hodowli w lecie (lipiec-sierpień).

(21 lutego 2018)

Marlena

    Witam
    Odległością i skupem proszę się nie martwić. Skupimy każdą ilość wyhodowanego przez Panią ślimaka.
    Na 10 arach może Pani wyhodować maksymalnie 3 tony ślimaków. Zanim jednak przystąpi Pani do jakichkolwiek przygotować, to obowiązkowo musi Pani zrobić sobie do nas wycieczkę. Trzeba zobaczyć fermę ślimaków na własne oczy.
    Proszę zadzwonić, jak będzie Pani mogła przyjechać.
    Pozdrawiam
    Ewa Sulej 608 324 333

    (2 marca 2018)

    admin

Ile czasu od początku do sprzedaży zajmuje wyhodowanie tych przykładowych 10 ton ślimaka?

(22 lutego 2018)

Andrzej

    W skali roku jest to praca od marca do października. A patrząc na wymiar godzinowy, to zależy od etapu hodowlanego. I tak na przykład, w okresie reprodukcji i zbiorów jedna osoba będzie zaangażowana przez 8 godzin, ale w okresie tuczu, kiedy ślimak jest na polu, praca czyli karmienie zajmie godzinę dziennie.

    (2 marca 2018)

    admin

…jestem na TAK…

(22 lutego 2018)

Adam

Witam.Też mysle o tej hodowli ale kilka spraw mnie nurtuje.po pierwsze jak to jest z tymi klasami ślimaka? Czy jak będę mial słabszą klasę czy nie będę stratny na tym interesie.Kiedy najlepiej zacząć hodowle i ile czasu trzeba poświęcić.Czy trzeba miec zalegalizowana działalność lub hodowle i czy bede w stanie pracujac na 3 zmiany dopilnować hodowli na 30 arach. Na forach jest mnóstwo sprzecznych zdań wiele osób twierdzi że to nieoplacalne.Pozdrawiam

(22 lutego 2018)

Kamil

    Witam
    Są dwie podstawowe klasy ślimaków. Klasa I to wszystkie ślimaki, które wytworzyły w pełni wywiniętą i utwardzona skorupę. Klasa II to ślimaki, którym brakło czasu na osiągnięcie pełnej dojrzałości, ale osiągnęły wagę przynajmniej 6 gram. Druga klasa stanowi zazwyczaj nie więcej niż 20% całej hodowli. Wszystkie pozostałe ślimaki, które również pojawiają się w okresie zbiorów, czyli mniejsze od 6 gramowych, to są zazwyczaj maluchy wyklute jesienią na polu. Oczywiście taki towar też można zebrać i sprzedać (i wówczas mówi się o klasie 3), ale nie jest to ślimak, którego hodowaliśmy. Jest to coś w postaci nadwyżki produkcyjnej, ślimak który sam się namnożył bez naszej pracy i kosztów.
    Nie umiem jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie dotyczące możliwości czasowych. Trójzmianowa praca to nadal praca na jednym etacie, więc powinien sobie Pan poradzić z hodowlą na 10 ton. Biorąc jednak pod uwagę, że pracuje Pan o różnych porach, to pewnie będzie Pan potrzebował wsparcia w poszczególne dni, gdyż reprodukcję i karmienie na polu wykonuje się codziennie o stałych godzinach.

    (2 marca 2018)

    admin

proszę o podanie adresu fermy i telefonów kontaktowych. Chciałbym zobaczyć na czym polega ta hodowla

(24 lutego 2018)

Marek Chmielewski

    Oto dane naszej fermy:
    Ferma „Mokry Dwór”
    Szczepidło 94
    62-513 Krzymów
    tel. +48 608 322 113, 608 324 333
    http://www.hodowla-slimakow.pl

    (2 marca 2018)

    admin

witam serdecznie
jestem bardzo zainteresowany hodowla slimaka,a moje pytanie dotyczy tego ile musze zainwestowac na poczatek na wyprodukowanie 5ciu ton slimaka zakladajac ze mam juz odpowiednio przygotowane pomieszczenie 50m kw prad wode oraz 25 arow dzialki , docelowo mam jeszcze okolo 1,5 hektara

(27 lutego 2018)

mateusz

    Jeśli posiada Pan już kompletnie przygotowane pomieszczenie, to cała inwestycja powinna się zamknąć w kwocie 20 tys. zł.

    (2 marca 2018)

    admin

Witam jestem zainteresowany założeniem hodowli. Jestem z województwa małopolskiego. Proszę o informację jakie są koszty szkolenia u Państwa w celu założenia własnej hodowli i jaki jest koszt założenia hodowli od podstaw?

(1 marca 2018)

Piotr

    Witam
    Szkolenie jest bezpłatne dla osób zdecydowanych na współpracę z naszą fermą. Natomiast koszt założenia hodowli zależy od wielu czynników, przede wszystkim od posiadanej przez hodowcę infrastruktury i planowanej wielkości hodowli, więc trudno jednoznacznie wycenić. Może to być 10 tys zł, jak również 50 tys zł.

    (2 marca 2018)

    admin

Pani Marleno proszę o kontakt. Również jetem z podkarpacia i może uda sie nam sę razem wybrać na farme, szkolenie, bądż też porozmawiać.
wsk1414@gmail.com

pozdrawiam Sławomi

(4 marca 2018)

Sławomir

czy w każdym regionie polski można prowadzić hodowlę od czego trzeba zacząc

(8 marca 2018)

Zenon

    Tak w każdym regionie można. Najlepiej zacząć od spotkania i szkolenia na naszej fermie. Zapraszam do kontaktu.
    Ewa 608 324 333

    (14 marca 2018)

    admin

Witam
Ciekawa sprawa ta hodowla ślimaka. Obecnie jestem na emeryturze i mam dużo czasu.
Muszę sprawdzić gdzie znajduje się Państwa ferma i poważnie się zastanowić nad hodowla.
Proszę podać jak zacząć może nie od razu na większą skale. Pozdrawiam Maria

(8 marca 2018)

Maria

    Nasza ferma znajduje się w Wielkopolsce, najbliższe większe miasto to Konin. Jeśli myśli Pani nad rozpoczęciem hodowli, to najlepiej najpierw przyjechać do nas na fermę i zobaczyć jak wygląda hodowla ślimaków.

    (14 marca 2018)

    admin

Jaka gleba musi być? Mam 22 ary ale pole zalicza się pod nieuzytek, jest dość mokro. Jak to wygląda.?
Pozdrawiam

(9 marca 2018)

Monika

    Jakość gleby nie ma większego znaczenia. Teren może być mokry, ale ważne, żeby nie był zalewowy.

    (14 marca 2018)

    admin

Witam! Jak jest z oplacalnoscią jezeli ktos by chcial zaczac pierwszy sezon od kupna osesków i rozpoczecia hodowli. Pozdrawiam ☺

(11 marca 2018)

KAMIL

    Kupując oseski będzie miał Pan koszty hodowlane na poziomie ok. 6 zł/kg (koszty osesków, paszy, wody, energii, bez kosztów inwestycji w pole), a sprzeda Pan ślimaka za 11 zł/kg

    (14 marca 2018)

    admin

Witam,

mam około 1,5 ha dobrej klasy ziemi, stodołę murowaną z wylanymi posadzkami (mogłaby posłużyć jako chłodnia) około 200m2, wodę z wodociągu (nie wiem czy nie lepszej jakości byłaby ze studni głebinowej) oraz chęci do założenia hodowli slimaków:)
Na początek około 10 ton pytanie czy ja pracując w innej branży ale mama na emeryturze 60 lat ( praca na działce to jej hobby) dalibyśmy radę i jaka kwota na inwestycję na początek (wydaje mi się żeby chociaż połowę stodoły profesjonalnie zaadoptować na chłodnie to największy koszt)
jestem z woj lubelskiego i zastanawiam się jak z odbiorem ślimaka bo w rejonie nigdy nie słyszałem żeby ktokolwiek zajmował się hodowlą ślimaka.

proszę o odp
ArekS

(13 marca 2018)

arek

    Z pomocą mamy na pewno poradzi sobie Pan z hodowlą na 10 ton. Koszty inwestycji nie powinny przekroczyć 50 tys zł. Natomiast, jeśli chodzi o odbiór, to proszę się nie martwić. Odbieramy każdą ilość ślimaków i z każdego zakątka Polski.

    (14 marca 2018)

    admin

ILE MAKSYMALNIE ŚLIMACZKÓW MOŻNA WYHODOWAĆ NA 3000 M2? CZY DAŁBYM RADĘ W TYM ROKU JESZCZE ZACZĄĆ? CZY JEST JUŻ ZA PÓŹNO? MIELIBY PAŃSTWO OSESKI OD RĘKI CZY TRZEBA BYŁO ZAMÓWIĆ? POZDRAWIAM

(17 marca 2018)

KAMIL

    Na 300m2 może Pan wyhodować maksymalnie 1 tonę Mullera. Na oseski jest jeszcze czas, ale zawsze lepiej zamówić, ma Pan wówczas pewność, że będą dla Pana gotowe.

    (24 marca 2018)

    admin

Witam,
Czy po założenie hodowli muszę rejestrować i rozliczać się z pasożytniczą skarbówką z pitów, citów i tp. ? Bo ja z miłą chęcią bym tego nie robił gdyż nie uśmiecha mi się płacić za swoją pracę na jakieś chore rządowe cele i dorzucaćssię do czyjegoś socjalu. Chcę robić tylko na siebie i szukam biznesu w którym skarbowo-zusowskie, brudne macki mnie nie dosięgną. Gdzieś czytałem że hodowla ślimaka nie podlega tego typu organom. Czy to prawda?

(18 marca 2018)

Marek

    Tak, to prawda. Można hodować ślimaki z pominięciem Urzędu Skarbowego, gdyż jest to działalność rolna, która nie podlega podatkowi dochodowemu.

    (24 marca 2018)

    admin

Jakie nakłady pracy są wymagane ???

(20 marca 2018)

jjdfkn

    Wszystko zależy od wielkości hodowli. Najwięcej pracy przypada w okresie reprodukcji i zbiorów. Natomiast okres tuczu, czyli czas letni, wakacyjny, jest dość luźny.

    (24 marca 2018)

    admin

Witam, mieszkam w UK I jestem zainteresowana hodowla slimakow, czy jest mozliwosc wspolpracy z wasza ferma jezeli chodzi o dystrybucje I pomoc w hodowli? Dziekuje Weronika

(23 marca 2018)

Weronika

    Nasza ferma współpracuje z hodowcami z różnych krajów, w tym z UK. Nie ma najmniejszego problemu.

    (24 marca 2018)

    admin

Witam. Mieszkam w Katowicach. Za płotem mam sporo ziemi należącej do nadleśnictwa. Można wydzierżawić tą ziemie. Czy muszą być specjalne uwarunkowania od władz żeby założyć fermę ślimaków ?

(4 kwietnia 2018)

Larysa

    Zgodę na rozpoczęcie hodowli wydaje weterynarz powiatowy. Żadnych innych zgód wyższego szczebla nie potrzeba.

    (26 maja 2018)

    admin

Jak należy stosować priobiotyk do ślimaków?; Czy spryskujemy bezpośrednio na ślimaki czy mieszamy go z pasza?

(4 kwietnia 2018)

Maciej

    Probiotyk należy wymieszać z wodą i spryskać paszę wraz ze ślimakami. Dodatkowo można stosować probiotyk w zamgławianiu, wtedy dotrze do każdego zakątka hali reprodukcyjnej.

    (21 kwietnia 2018)

    admin

Kojene pytanie to w jaki sposób Państwo utylizują ślimaki martwe, które po wyjęciu z chłodni po wybudzeniu okazały się na tyle słabe, że nie przetrwały?

(4 kwietnia 2018)

Maciej

    Wszystkie martwe ślimaki odbiera od nas firma zajmująca się utylizacją odpadów gospodarskich. Jest to oczywiście dodatkowy koszt, ale przy naszej skali produkcji, nie do uniknięcia.

    (21 kwietnia 2018)

    admin

WitCZY DO CHODOWLI SLIMAKOW POTRZEBNE SA CHLODNIE JAK SIE JE PRZECHOWUJE CZY POTRZEBNE SA PALETY LUB SKRZTNKI W CZYM SIE JE CHODUJE POZDRAWIAM

(7 kwietnia 2018)

bozena

    W hodowli ślimaków potrzebne są skrzynki i palety, jak również wiele innych rzeczy. Natomiast ślimaki hoduje się w budynku i na polu. Bardzo proszę obejrzeć zdjęcia w zakładce GALERIA, wówczas odpowie sobie Pani na wiele pytań.

    (21 kwietnia 2018)

    admin

przy hodowli 10t
ile osob jest potrzebnych w okresie zbiorow
ile czasu trwa okres zbiorow
ile kosztuja worki/skrzynki dotransportu, jak logistycznie nalezy przygotowac transport
jak sie sortuje slimaka?

(10 kwietnia 2018)

robert

    Wszystko zależy, jak szybko chce Pan przeprowadzić zbiory. Jedna osoba zbiera średnio 100-150 kg ślimaka dziennie, a zbiory można prowadzić całą jesień, aż do przymrozków. Łączny koszt skrzynki i worka wynosi ok. 20 groszy/1 kg ślimaka. Co do pytania o przygotowanie ślimaków do transportu, czyli do sprzedaży, oraz sortowanie ślimaków, to już dłuższe zagadnienia, które szczegółowo omawiamy na szkoleniu.

    (21 kwietnia 2018)

    admin

Witam, obecnie zajmuję się hodowlą zwierzat futerkowych na powierzchni ok.90 arów,posiadam chłodnie z mozliwością chłodzenia bądź zamrażania.W związku z trudną sytuacją na rynku futrzarskim (proponowane jest wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych) myślę o przebranżowieniu.Proszę o informację w jakim okresie zaczyna się hodowlę ślimaków,czy jest jakieś niebezpieczeństwo związane z chorobami,i kiedy ,w jakim okresie można odwiedzić Panstwa fermę.poproszę również o kontakt.Pozdrawaim Artur

(11 kwietnia 2018)

Artur

    Rzeczywiście robi się coraz głośniej w kwestii zakazu, jaki jest planowany w waszej branży i szczerze powiem, że coraz częściej odzywają się do nas hodowcy zwierząt futerkowych, szczególnie szynszyli. Dużymi atutami, jakie posiadacie to infrastruktura, którą w łatwy sposób można dostosować do hodowli ślimaków oraz ilość pracy, do jakiej jesteście przyzwyczajeni. Hodowlę ślimaków rozpoczyna się lutym/marcu, jeśli idziemy pełnym cyklem hodowlanym, czyli zaczynamy od reprodukcji, lub w maju, jeśli zaczynamy od zakupu osesków, czyli świeżo wyklutych małych ślimaków. Chorób w zasadzie nie ma, natomiast trzeba zabezpieczyć pole hodowlane przed intruzami. Można odwiedzić naszą fermę, proszę tylko wcześniej zadzwonić 608 322 113.

    (21 kwietnia 2018)

    admin

Czy dają Państwo wczesniejszą gwarancję pisemną na odbior ślimaka.

(11 kwietnia 2018)

Łukasz

    Tak, dajemy gwarancję odbioru ślimaka. Jest to jeden z podstawowych zapisów umownych naszej fermy.

    (21 kwietnia 2018)

    admin

Witam mieszkam w Belgi i mam 1h laki na wsi ibok domu czy macie jakkes propozycjie na wspólprace ?Pozdrawiam Aga .Mam tez ziemie w Polsce .?

(13 kwietnia 2018)

Agnieszka

    Witam
    Możemy podjąć z Panią współpracę niezależnie od miejsca prowadzenia przez Panią hodowli.
    Najlepiej byłoby, gdyby przyjechała Pani do nas na fermę. Możemy od razu zaproponować szkolenie. Po szkoleniu wraca Pani do siebie i przygotowuje wszystko do hodowli według naszych wskazówek.
    Podpisujemy umowę, w której dajemy gwarancję skupu ślimaków po ustalonej cenie.
    Proszę zadzwonić, jeśli będzie Pani zainteresowana.
    Pozdrawiam
    Ewa Sulej – 608 324 333

    (16 kwietnia 2018)

    admin

Jestem,z podkarpacia i zainteresowany hodowlą ślimaka,może z tą Panią i Panem z podkarpacia moglibyśmy śie spotkać i porozmawiać w sprawie hodowli,ewentualnie razem podjechać na szkolenie,w tym roku jóż hyba za pużno ale może na spokojnie na drugi rok,pozdrawiam JanuszMagdziarz@interia.pl

(13 kwietnia 2018)

Janusz

    W tym roku wciąż możecie Państwo rozpocząć hodowlę ślimaków, ale od osesków. Oseski wypuszcza się w maju na pole. Natomiast na reprodukcję jest już za późno.

    (21 kwietnia 2018)

    admin

JESTEM ZAINTERESOWANY PRODUKCJĄ ŚLIMAKA

(29 kwietnia 2018)

Knap Jaroslaw

    Proszę o kontakt telefoniczny 608 322 113

    (18 maja 2018)

    admin

A gdyby slimaki nie urosły do wymaganych rozmiarów ,to była by mozliwosc przetrzymania ich i sprzedazy na nastepny rok ?

(3 maja 2018)

krzysztof

    Tak, można przechować niedorostki przez zimę (w stanie hibernacji) i dotuczyć w następnym roku.

    (18 maja 2018)

    admin

Mam jeszcze do Państwa kilka pytań, a mianowicie mam trzy parki przygotowane o pow. 0,7 h i planuje na nich wyhodować 15t czyli chcę tam włożyć 15 tys. kokonów ile palet według Państwa bede musiał umiejscowić wnich i czy taka pow. nie bedzie za mała?

(18 maja 2018)

Maciej

    Jeśli chce Pan wyhodować 15 ton, to powierzchnia 0,7 h jest zdecydowanie za duża. Wystarczy 0,5 h i na taką powierzchnię najlepiej wyłożyć ok. 2,5 tys paśników.

    (27 maja 2018)

    admin

Następne moje pytanie dotyczy pracy w ślimaczarni. Już drugi sezon mam kafelki na podłodze i jedna kratkę ściekekową, spady mam jednak małe i muszę codziennie ściągać wodę ściągaczką, ślimaczarnia powstała w byłej stajnii gdzie były cztery okna, które zostały zamurowane, a w trzech są wentylatory na jednym poziomie 2x 316 i 1×150 dodatkowo na podłodze ustawiam dwa wentylatory co osuszją podłogę i dolne piętra stołów, planuję jednak kolejne pomieszczenie przeznaczyć na drugą ślimaczarnie i odnosnie wentylacji czy prawidłowym i dobrym rozwiązaniem było by umieścić dwa wentylatory po przeciwnych stronach jeden na wysokości ok 2m natomiast drugi gdzieś na wysokości 1m? – pomieszczenie to ma 60m2.

(18 maja 2018)

Maciej

    Dość trudne pytanie, gdyż potrzebnych byłoby więcej szczegółów. Wentylacja w budynku jest bardzo ważnym elementem, który należy dobrze zaplanować. Aby to zrobić, musiałabym widzieć rzut pomieszczenia z zaznaczonymi wyciągami i znać kubaturę pomieszczenia. Tylko wtedy można dobrze rozplanować wentylatory nawiewowe.

    (27 maja 2018)

    admin

W drugiej ślimaczarnii planuję zrobić większe spady i więcej odpływów jednak nawiążę do pierwszej instalacji, która jest w pierwszej ślimaczarnii i wstawie grzejniki. Jeśli to możliwe chciałem się zapytać jakie zagęszczenie stosujecie w parku hodowlanym? Kuwety mam styropianowe w których umieszczam po 20 kokonów i ile takich kuwet muszę wyłożyć na jaka ilość paśników?

(27 maja 2018)

Maciej

    Maksymalne zagęszczenie, jakie stosujemy to 4 kokony na metr pola. Takie zagęszczenie gwarantuje udane zbiory tylko, gdy ślimaki wychodzą na pole wczesną wiosną i w bujne perko. Jeśli chce Pan wypuścić ślimaki w czerwcu, to proponuję zastosować mniejsze zagęszczenie, np. 3 kokony na metr. Co do pytania ilości kuwet na ilość paśników, to musi Pan sam obliczyć ile paśników ma na polu i wynieść ślimaki proporcjonalnie do tej ilości. Z zasady wystawiamy ślimaki z kuwet po całym polu w miarę możliwości równomiernie, ale hodowla to nie laboratorium. Jeśli na początku wrzuci Pan oseski co drugi/trzeci paśnik, to one z czasem i tak równomiernie rozproszą się po całym poletku.

    (31 maja 2018)

    admin

Czyli przy jakim założenu jeśli chodzi mi o zagęszczenie na m3?; ile kuwet styropianowych na jaką ilość paśników?
ps. w kuwecie styropianowej mam 20 kokonów

(28 maja 2018)

Maciej

Witam czy skupujecie Panstwo slimaki winniczki jesli tak jaki koszt kilograma .

(5 czerwca 2018)

Paweł

    Nie skupujemy winniczków.

    (30 czerwca 2018)

    admin

witam.
jak dlugo rosnie slimak.ile lat do sprzedazy.

(29 czerwca 2018)

henryk

    Ślimak rośnie w ciągu jednego sezonu, zazwyczaj od maja do września.

    (30 czerwca 2018)

    admin

witam mam pytanie jaka temperatura jest potrzebna w pomieszczeniu podczas zimowania ślimaków i wilgotność ?

(1 lipca 2018)

włodek

    Ślimaki hibernujemy w temperaturze od +2C do +8C, przy wilgotności ok. 60%.

    (10 lipca 2018)

    admin

taka chodowla nie jest prosta slimak to nie swinia .przy chodowli na polu trzeba zapewnic odpowiednie deszczowanie oraz wykopac glebokie oczko wodne .oplacic podatek od pobranej wody.przy tak duzej ilosci wody ten podatek bedzie znaczacy

(9 lipca 2018)

rolnik

Witam w swietokrzyskim tez jest hodowla

(10 lipca 2018)

Waldemar

a czy jest mozliwosc tuczenia ślimaków w jakims powieszczeniu ? tzn chodzi mi o jakies pomieszczenie przystosowane, mni pułki na ktoruch slimaki beda sie znajdowały .betonowa posadzka . wydaje mi sie to oszczednościa wody . mniej swiatła (bo ponoć slimaki lubia cień ) ajedynie pokarm trzeba by było im wrzucić .

(16 lipca 2018)

krzysztof

    Niestety nie ma takiej możliwości. Nie da się prowadzić hodowli na skalę przemysłową w pomieszczeniu, tym bardziej bez światła. Ślimaki potrzebują słońca do wzrostu i rozwoju.

    (18 lipca 2018)

    admin

WITAM CZY JEST HODOWLA W POW.SIEDLECKIM LUB W POBLIŻU EW .GDZIE JEST NAJBLIŻEJ

(1 sierpnia 2018)

andrzej

    Nie wiem czy znajdzie Pan hodowlę w swoim powiecie, ale już bliżej w kierunku Mińska Mazowieckiego na pewno są hodowle ślimaków.

    (30 lipca 2018)

    admin

Byłbym zainteresowany.Czy można zobaczyc Waszą fermę w dowolnym terminie,oczywiście w rozsądnych godzinach,czy trzeba wcześniej uzgodnić termin

(17 sierpnia 2018)

Ireneusz

Kiedy można zobaczyć fermę,czy trzeba uzgadniać termin ?czy można podjechać w każdym terminie,oczywiście w rozsądnych godzinach.

(17 sierpnia 2018)

Ireneusz

    Proszę zadzwonić przed planowanym przyjazdem. Z reguły jesteśmy na miejscu, ale zawsze bezpieczniej umówić się, żebyśmy mieli czas na spokojną rozmowę.

    (18 sierpnia 2018)

    admin

Witam
występuje u mnie ślimak winniczek ( po deszczu trudno jest przejść i nie nadepnąć) a zastanawiam się nad dodatkową hodowlą oprócz trzody chlewnej, czy uważacie państwo że mogła bym jakoś ” uporządkować” ślimaki? to znaczy hodować je w przeznaczonym do tego miejscu?
Jestem z woj Łódzkiego okolice Łowicza

(20 sierpnia 2018)

Anna

    Tak, można zabezpieczyć pole i nie dopuścić do namnożenia winniczków. Nasze poletka hodowlane są całkowicie odizolowane i zabezpieczone przed dostaniem się niepożądanych osobników. Skoro jest Pani z województwa Łódzkiego, to ma Pani do nas stosunkowo blisko. Proszę przyjechać i zobaczyć, jak zabezpiecza się pole.

    (21 sierpnia 2018)

    admin

Witam bardzo byśmy chcieli zacząć hodować ale od 3 tyg czytamy różne forum i wiele negatywu….

(24 sierpnia 2018)

Hrup

    Zawsze znajdzie Pani osoby wypowiadające się pozytywnie i negatywnie w każdej branży. Na nieszczęście osoby narzekające są bardziej aktywne, gdyż mają potrzebę wylać swe żale i najlepiej jeszcze zrzucić na kogoś swoje niepowodzenia. Natomiast ci, którzy odnoszą sukces, po prostu pracują i nie mają czasu ani ochoty siedzieć przed internetem i tracić czas na opisywanie swoich historii.
    Myślę, że najlepiej obejrzeć kilka hodowli i na żywo zobaczyć na czym polega hodowla ślimaków i jak działają prężni hodowcy.
    Pozdrawiam i zapraszam do obejrzenia naszej fermy.

    (25 sierpnia 2018)

    admin

Witam. Jestem zainteresowany hodowlą ślimaka, oraz szkoleniem. Jak można umówić się na szkolenie i w jakim terminie?

(26 sierpnia 2018)

Jarek

    Proszę zadzwonić, postaramy się wspólnie ustalić dogodny termin spotkania.
    Tel. 608 322 113

    (27 sierpnia 2018)

    admin

Witam mieszkam w woj świętokrzyskim i obecnie zajmujemy się hodowlą trzody ale ze względu na asf rozważamy zmianę hodowli narazie nie posiadam zbyt wiele gotowki. Jestem ciekawa czy z ososkow mozna zaczac hodowle

(27 sierpnia 2018)

Ela

    Tak, można rozpocząć hodowlę od osesków. Jeśli nie ma Pani możliwości prowadzenia reprodukcji, to jak najbardziej może Pani zakupić gotowe małe ślimaczki i wpuścić je w maju w pole. Potem, pozostaje karmić i na jesień zebrać. Jeśli jednak ma Pani budynek, to lepiej będzie rozpocząć od reprodukcji. Zdobywa Pani doświadczenie przechodząc przez wszystkie etapy hodowlane już w pierwszym roku. Proszę zadzwonić, postaramy się doradzić i odpowiedzieć na inne pytania, tel. 608 322 113.

    (27 sierpnia 2018)

    admin

Dzień dobry
Chciałem zapytać czy w województwie lubelskim jest jakaś hodowla i czy jest możliwość uzyskania kontaktu
Pozdrawiam

(2 września 2018)

Marcin

Witam serdecznie mieszkamy z partnerem w Irlandii planujemy rozpocząć hodowlę ślimaków szukamy źródeł zbytu . Największa i pierwszą hodowla w Irlandii została założona przez polkę która wysyła slimaki do Polski . Czy byli by Panstwo zainteresowani zakupem ślimaków rasy Muller w pierwszym roku w ilości 3 tony ? . Pozdrawiam serdecznie

(11 września 2018)

RENATA

    Tak, chętnie przyjmiemy każdą ilość wyhodowanego przez Państwa ślimaka z gatunku Helix Aspersa Muller.

    (12 września 2018)

    Ferma "Mokry Dwór"

Witam, jestem zainteresowana hodowlą ślimaka, czy mogłabym uzyskać wstępne informacje np. ile gruntu jest potrzebne na rozpoczęcie hodowli i jak duży powinien być budynek gospodarczy. Pozdrawiam

(12 września 2018)

Beata

    Potrzebuje Pani 300m2 na wyhodowanie jednej tony ślimaków, czyli przykładowo 30 arów (0,3 ha) na wyhodowanie 10 ton.
    Wielkość budynku (pomieszczenia reprodukcyjnego) musi być adekwatna do planowanej hodowli, przy czym w pomieszczeniu reprodukcyjnym muszą się zmieścić stoły, na których rozmnażamy ślimaki. I tak, przykładowo, jeden stół o wymiarach 1m x 3m pozwala uzyskać oseski na 2 tony, czyli przykładowo w hodowli na 10 ton, musi Pani ustawić na reprodukcji 5 takich stołów. Między stołami trzeba pozostawić odstęp min. 50 cm, przynajmniej z jednej strony.
    Dobrze, kiedy w pomieszczeniu reprodukcyjnym ma Pani odrobinę miejsca na wstawienie stołu do pracy przy jajkach i jedną wolną ścianę na wstawienie regału do inkubacji jaj.

    (12 września 2018)

    Ferma "Mokry Dwór"

Pasza dla ślimaków bardzo śmierdzi i sąsiedzi nie wytrzymują. Straszą różnymi instytucjami. Co robić?

(18 września 2018)

Toms

    Może ma Pan jakąś starą paszę albo niewiadomego pochodzenia. Jeszcze nigdy nie spotkałam się ze śmierdzącą paszą dla ślimaków. Pasza jest albo bezwonna, albo ma delikatny zbożowy zapach.
    Jeśli Pana pasza naprawdę śmierdzi, to radzę jej nie podawać ślimakom i sprawdzić jakość u producenta.

    (19 września 2018)

    Hodowla Ślimaków

Witam serdecznie!
Jestem spod Warszawy. Mam 2 ha ziemi i jestem zainteresowany współpracą z Państwem. Proszę o więcej szczegółów dotyczących współpracy.

(3 października 2018)

Hubert

    Jeśli myśli Pan o rozpoczęciu hodowli ślimaków, to zapraszam do obejrzenia naszej fermy. Na miejscu będzie mógł Pan zobaczyć jak wygląda praca przy ślimakach i jaka infrastruktura jest potrzebna.
    Współpraca z naszą fermą rozpoczyna się od szkolenia, następnie pomagamy Panu w organizacji wyposażenia hodowlanego, służymy pomocą w trakcie całego sezonu, którego zwieńczeniem jest sprzedaż ślimaków. Gwarantujemy Panu skup wszystkich wyhodowanych przez Pana ślimaków po ustalonej cenie, gwarantowanej umową.
    Jeśli będzie Pan zainteresowany spotkaniem i współpracą z naszą fermą, proszę o kontakt telefoniczny, +48 608 322 113.

    (4 października 2018)

    admin

Mam mozliwosci chęć do pracy brak gotowki na rozpoczęcie

(27 października 2018)

Ewa

Mam zaplecz i widzialam ferme fajna sprawa tylko brak mi środków pozdrawiam

(27 października 2018)

Ewa

Witam
Interesuje mnie jak już będę miał zebrane ślimaki to czy po nie do mnie przyjedziecie?

(4 listopada 2018)

Paweł

    Zazwyczaj hodowcy sami przywożą do nas ślimaki na sprzedaż. Jeśli jednak hodowca nie ma takiej możliwości, to bez problemu organizujemy odbiór ślimaków z Państwa hodowli.

    (6 listopada 2018)

    admin

Witam!!!
Posiadam budynki gospodarcze. Np. oborę około 300m^2. Chciałbym w niej zrobić pomieszczenie do hodowli ślimaków. Dodam tylko, że posiadam działkę około 3 ary, którą chciałbym początkowo zagospodarować po to, żeby wypuścić ślimaki. Jaki będzie tego koszt? Tzn. zrobienia/przerobienia budynku w oborze, zakupu ślimaków, zagospodarowania pola. Jak to ogólnie przedstawia się finansowo? Dodam, że gdyby interes wypalił to zakupiłbym od sąsiada działkę około 1ha, żeby móc powiększyć hodowlę ślimaka. Nie ma problemu jeśli ta działka jest u mnie przez drogę? Tzn mam dom, za nim oborę, stodołę, a za stodołą działkę 3 ary. Ta działka 1ha jest przez drogę przed domem. Czy obecność innych działalności rolniczych, hałas drogowy nie będzie miało wpływu na hodowlę ślimaka? Droga u mnie przez wioskę nie jest mocno ruchliwa. Powiedziałbym, że panuje tam bardzo niski ruch. Bardzo proszę o informacje.

(16 listopada 2018)

Karol

    Oborę ma Pan sporą i może ją Pan przystosować do hodowli ślimaków. W budynku 300m2 można zrobić reprodukcję ślimaków na zagospodarowanie całej działki od sąsiada, czyli 1 ha. Odległość działki i jej położenie przy drodze nie ma znaczenia. Hałas ani sąsiedztwo innych działalności nie wpływa na hodowlę. Co do pytania o koszty, to nie mogę podać żadnych, nawet przybliżonych kwot, gdyż nie wiem, o jakiej wielkości hodowli Pan myśli. Nie wiem również, jak wygląda Pana obora, czy jest murowana, jak wysoka, jest posadzka? Proszę zadzwonić, wspólnie przeanalizujemy Pana sytuację obliczymy koszty inwestycji.
    Jeśli na dzień dzisiejszy ma Pan do dyspozycji tylko 3 ary ziemi, to nie ma sensu rozpoczynać hodowli od reprodukcji. Lepiej kupić oseski na ten areał, natomiast oborę i pole od sąsiada przygotować na kolejny sezon.

    (16 listopada 2018)

    admin

Przypadkiem natrafilem na artykuł o ślimakach. Czy trzeba mieszkać w miejscu hodowli? Mam stare gospodarstwo nieużywane po wuju 1.5 km od miejsca zamieszkania? Jest to powierzchnia 3.45 ha. Budynek to murowana obórka, piwnica, kuchnia letnia ( w jednym budynku ). Czy są punkty skupu by nie martwić się o zbyt?
Mam 38 lat i dość pracy na 3 zmiany. Piotrków Trybunalski.

(8 grudnia 2018)

Sławomir

    Nie trzeba mieszkać w miejscu hodowli. Ma Pan niedaleko, więc bez problemu codziennie Pan dojedzie do ślimaków. Proszę się nie martwić o punkty skupu. Współpracując z naszą fermą, dostaje Pan pisemną gwarancję zbytu wszystkich wyhodowanych ślimaków.

    (20 grudnia 2018)

    admin

Witam chciał bym spróbowałć z hodowlą ślimaków ponieważ za 2 lata startuje na młodego rolnika i dostanę dotację które chciał bym zainwestować właśnie w hodowle. Mam pytanie czy mógł bym na ten rok poprostu spróbować z nimi tylko na 1 -2tonę czy to jest za mało? Głównie chce zobaczyć ile przy tym jest pracy czy ślimaki nie chorują jakie są wady i zalety takiej hodowli i czy nie ma problemu z ich zbychem . proszę o odpowiedź czy na ten rok jest sens na tę tonę dwie .( Posiadam budynek 200m/2 i 20 h ziemi . )
Pozdrawiam:)

(10 stycznia 2019)

Marek

    Może Pan spróbować od niewielkiej ilości, czyli 1 lub 2 ton, ale kupując oseski. Reprodukcji tak małej nie opłaca się uruchamiać.

    (11 stycznia 2019)

    admin

Witam . W hodowli pojawiły się dość duże ilości żab, nornic oraz znaleźliśmy dwa martwe szczury/ sypałem trutkę/ czy to zagraża dalszej hodowli ? pozdrawiam

(10 stycznia 2019)

Dariusz

    Gryzonie z poprzedniego roku nie są zagrożeniem w kolejnym sezonie, gdyż co roku pole jest ponownie przeorane, a tym samym wszelkie tunele nornic czy kretów są niszczone. Jeśli jednak miał Pan sporo gryzoni, to należałoby się lepiej przygotować na ten sezon. Trzeba przejrzeć całe ogrodzenie, jego szczelność na głębokości ok. 30-40 cm, a potem należy szybko reagować, kiedy pojawiają się pierwsze tunele wykopane przez te stworzonka. Jeśli będzie Pan regularnie rozkładał trutki, to na pewno nie dopuści Pan do inwazji gryzoni. Proszę też pamiętać o kotach, a dokładnie całej gromadzie kotów, które najlepiej czyszczą pole z wszelkich nornic, kretów itp. Oczywiście, jeśli koty mają nam pomóc, to nie dokarmiamy ich.

    (11 stycznia 2019)

    admin

Dzień dobry. Kupujesz czy muller z Białorusi, i jakie są wymagane dokumenty. Mieszkam 80 km od Brześcia. Podziękowanie

(14 stycznia 2019)

Oleg

    Tak, kupujemy ślimaki z Białorusi. Do przejścia granicznego wymagane jest świadectwo weterynaryjne, które powinien wystawić wasz weterynarz.

    (16 stycznia 2019)

    admin

Witam posiadam szklarnię 6000 m2 i cztery hektary ziemi które mogę przeznaczyć pod hodowlę, czy w takiej szklarni można prowadzić kompleksową hodowlę i jaka wtedy będzie wydajność takiej hodowli.

(23 stycznia 2019)

Wiesław

    Ma Pan bardzo duże możliwości. Z 1 hektara ziemi może Pan wyhodować 30 ton ślimaków, a tak duża szklarnia wystarczy Panu na obsłużenie w przyszłości całej powierzchni 4 hektarów.
    Na początek jednak proponuję zacząć hodowlę na 10-20 ton. W szklarni może Pan przeprowadzić reprodukcję. Przy tak dużej szklarni nie potrzebuje Pan budynku.
    Jeśli będzie Pan zainteresowany współpracą, to zapraszam do kontaktu i obejrzenia naszej fermy.

    (26 stycznia 2019)

    admin


Dodaj komentarz