BLOG

Obrazek wyróżniający Koronawirus a Hodowla Ślimaków
B

19 marca 2020 Koronawirus a Hodowla Ślimaków

Obecne wydarzenia związane z koronawirusem (COVID-19) nasuwają wiele pytań wśród hodowców ślimaków. Dlatego chcielibyśmy dziś poinformować wszystkich Państwa o aktualnej sytuacji w naszej branży.

Na wstępie pamiętajmy, że ważne jest, abyśmy wszyscy dbali o zdrowie i bezpieczeństwo. Nasi pracownicy i współpracujący z nami hodowcy proszeni są o ograniczenie kontaktów społecznych do minimum, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa.

Nie oznacza to jednak, że nasz wspólny biznes ma się zatrzymać. Każdy z nas pracuje na swojej fermie i dba o aktualnie trwający proces rozrodczy ślimaków.

Obecnie istniejące zagrożenie epidemiologiczne CoVID-19 nie stanowi bezpośredniego ryzyka dla zdrowia ślimaków, ale wpływa na nasze możliwości zapewnienia im nieprzerwanej obsługi i dobrostanu.

Objęcie kwarantanną rolników lub pracowników obsługi może skutkować brakiem opieki nad zwierzętami przez okres dwóch tygodni lub dłużej, w przypadku kolejnych nakładanych okresów kwarantanny. Zorganizowanie szybkiego zastępstwa nie zawsze jest możliwe. Stąd też skala problemu jest duża i wymaga niezwłocznych działań. Obecny problem dotyka wszystkich hodowców zwierząt. Z jednej strony posiadacz zwierząt musi zapewnić ciągłość obsługi hodowli, a z drugiej strony, objęty kwarantanną, otrzymuje zakaz opuszczania domu pod karą grzywny.

Duże nadzieje pokładamy w stworzeniu przez rząd tzw. „zielonego korytarza” dla producentów i dostawców żywności. Wypracowanie wytycznych i ułatwień w całym sektorze produkcji zwierzęcej jest kluczowe dla zapewnienia dobrostanu zwierząt. Wczoraj, tj. 18 marca 2020r. przedstawiciele producentów trzody chlewnej wysłali do ministra rolnictwa pismo w tej sprawie.

Jesteśmy pewni, że wspólnie przezwyciężymy tę kryzysową sytuację.

Oczywiście będziemy Państwa informować na bieżąco o dalszym rozwoju sytuacji w naszym sektorze!

Jak założyć własną Hodowlę Ślimaka?

Komentarze:


Dodaj komentarz