BLOG

Obrazek wyróżniający Ogrodzenie parku hodowlanego
B

10 sierpnia 2013 Ogrodzenie parku hodowlanego

W pierwszym sezonie hodowlanym zastosowaliśmy siatkę Helitex do ogrodzenia parku hodowlanego Fermy Mokry Dwór.

Jest to specjalistyczna siatka do hodowli towarowej stosowana na całym świecie, bardzo drobne oczka (zabezpiecza przed ucieczką zarówno osesków, jak i dużych ślimaków).

Jak widać na zdjęciach posiada specjalną kieszeń na wysokość 2/3 siatki, która to uniemożliwia przejście na drugą stronę ogrodzenia. Teoretycznie ślimaki powinny zatrzymać się pod tą kieszenią, a następnie cofnąć do parku, kiedy nastanie dzień.

W praktyce jednak, duża część ślimaków przedziera się przez kieszenie siatki i ucieka z parku hodowlanego, szczególnie w ciepłe, deszczowe noce.

Dlatego też, w kolejnych sezonach zmieniliśmy ogrodzenie na inne, wykonane z agrotkaniny nabitej na drewniany stelaż z daszkiem. Pod daszkiem natomiast znajduje się deska wysmarowana smarem ze solą, przy czym daszek zabezpiecza sól przed wymyciem.

Pamiętajmy o ważnej rzeczy:

Każde ogrodzenie, zarówno siatka, jak i agrotkanina, musi być koniecznie wpuszczona w ziemię tzn. należy wkopać ją na głębokość minimum 30 cm. Takie zagłębienie zabezpiecza przed ucieczką ślimaków dołem oraz wtargnięciem gryzoni do parku hodowlanego.

Jak założyć własną Hodowlę Ślimaka?

Komentarze:


Dodaj komentarz