BLOG

Obrazek wyróżniający Zbiory ślimaków 2015 – po przymrozkach
Z

18 października 2015 Zbiory ślimaków 2015 – po przymrozkach

Zbiór Mullera

Po chwilowych przymrozkach znów mamy „ładną” pogodę. Jest bardzo wilgotno i stosunkowo ciepło, więc ślimaczki, których jeszcze nie zebraliśmy znów żerują na całego.

W tej chwili dokańczamy zbór Mullera. Jest to już ostateczny zbiór tego ślimaka, co wiąże się u nas ze znoszeniem paśników z pola. Tak w tej chwili wygląda pole, gdzie hodowany był Muller.

zbiór ślimaków po przymrozkach

Wszystkie paśniki zdejmujemy z pola, następnie dokładnie myjemy (dezynfekujemy) i składujemy pod przykryciem.

Staramy się wybrać wszystkie ślimaki z pola, nawet te najmniejsze.

Mamy odbiorców na tzw. niedorostki, czyli ślimaki, które nie zdążyły dorosnąć, i choć cena za niedorostki nie jest za wysoka, to i tak lepiej je sprzedać, niż pozostawić na polu.

 

Zbiór Maximy

Jeśli chodzi o pole, na którym hodowana była Maxima, to sprawa wygląda nieco inaczej. Tego poletka jeszcze nie zamykamy. Codziennie zbieramy tylko pięknie dojrzałe okazy. Maxima jest ślimakiem bardziej wytrzymałym, dlatego nie spieszymy się aż tak z jej zbiorem. Dajemy ślimakom czas na dorośnięcie dopóki temperatura jest wciąż na plusie. A prawdopodobnie będzie jeszcze tak przez przynajmniej kolejne dwa tygodnie. Jest to wystarczająco długi czas, żeby znaczna część obecnych niedoroskków dojrzała. 

A tak wyglądają nasze Maximy żerujące w perko.

zbiory Maximy

Cieszymy się bardzo, że wciąż mamy perko na polu, ślimak w perko osiąga zdecydowanie większe rozmiary niż na samej paszy, dlatego szczerze polecam – dbajcie o utrzymanie roślinności na polu przez cały okres tuczu. 

 Utrzymanie dorodnego perka do tej pory jest wygodne i ekonomiczne, ponieważ nie musimy już karmić ślimaków paszą, ślimaki dalej dorastają na samej roślinności.     
Jak założyć własną Hodowlę Ślimaka?

Komentarze:


Dodaj komentarz